Przejdź do menu Przejdź do treści

Tychy: rozmawialiśmy o możliwościach inwestowania w Ukrainie

  • Autor: aktualnosci
  • Data publikacji: 28.03.2025
  • Kategoria: Bez kategorii

Dziś w galerii StrefArt odbyło się spotkanie z cyklu „Inwestuj na Wschodzie”, poświęcone szansom i wyzwaniom związanym z prowadzeniem działalności gospodarczej na rynku ukraińskim. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele świata polityki, biznesu i samorządów.

Podczas spotkania odbyła się dyskusja, w której poruszono m.in. formalne aspekty wejścia na rynek ukraiński, możliwości finansowania i zabezpieczania inwestycji, a także wyzwania związane z różnicami kulturowymi w międzynarodowej współpracy biznesowej. W rozmowie uczestniczyli:

🔹 Paweł Kowal – Przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych,

🔹 Bartłomiej Babuśka – Prezes Funduszu Górnośląskiego, Konsul Honorowy Ukrainy w Tarnowie,

🔹 Julia Bogulavska – założycielka Fundacji „Ukrainka w Polsce”,

🔹 Krzysztof Zamasz – Dyrektor Handlowy i wiceprezes Veolia Polska,

🔹 Ewa Lipka – Wiceprezes KSSE.

W wydarzeniu uczestniczyli również: prezydent Tychów Maciej Gramatyka, CEO Veolii w Polsce Luiz Hanania, rektor Akademii WSB prof. Marcin Lis oraz Prezes KSSE dr hab. Rafał Żelazny.

Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie – widzimy, że temat odbudowy i rozwoju współpracy z Ukrainą spotyka się z dużym zainteresowaniem śląskich firm!