Czy planujesz ekspansję swojej firmy na rynki międzynarodowe? Zastanawiasz się, jak chronić swoje innowacje, markę czy patenty za granicą? Ten warsztat jest dla Ciebie! Na warsztaty realizowane w ramach projektu InterGlobal zapraszamy 6 lutego o godzinie 9:00 w siedzibie Funduszu Górnośląskiego.
Czego dowiesz się z warsztatów?
- Wprowadzenie do IP, zwłaszcza w ujęciu międzynarodowym;
- Naruszanie IP w praktyce – co jest, a co nie jest naruszeniem;
- Minimalizowanie ryzyka naruszenia cudzego IP – badania baz danych IP;
- Ochrona własnego IP za granicą – teoria i praktyka; koszty;
- Strategie ochrony patentowej za granicą;
Dla kogo?
Szkolenie dedykowane jest właścicielom firm oraz kadrze menedżerskiej planującej rozwój na rynkach zagranicznych.
Kto poprowadzi warsztaty?
Jarosław Mirkowski – Europejski rzecznik patentowy, doradca ds. strategii IP w Kancelaria EUPATENT.PL, właściciel kancelarii IP Man. Posiada ponad 17-letnie doświadczenie w zakresie prawa własności intelektualnej. Na co dzień pracuje jako konsultant biznesowego wykorzystania własności intelektualnej – od analizy możliwości ochrony pojedynczych innowacji przez szacowanie ryzyka roszczeń firm trzecich po formułowanie kompleksowej strategii podejścia firmy do własności intelektualnej i negocjowanie umów licencyjnych. Były dyrektor departamentu własności intelektualnej w międzynarodowym koncernie Advanced Digital Broadcast (Genewa, Szwajcaria), działającym w branży telewizji cyfrowej i szerokopasmowego przesyłu informacji. W tym czasie, wspólnie ze stworzonym od zera zespołem, odpowiedzialny był za m.in.:
- wypracowanie od podstaw strategii ochrony patentowej dla firmy zaawansowanych technologii,
- opracowaniu ponad czterysta zgłoszeń patentowych w Polsce, USA, Europie i Azji, spośród których do dziś firma uzyskała ponad 200 patentów,
- uzyskanie uprawnienia europejskiego rzecznika patentowego przez dwóch członków zespołu (spośród pięciu Polaków ogółem, którzy w tym czasie zdobyli takie uprawnienia),
- odrzucenie bądź znaczące ograniczenie roszczeń patentowych w kilkunastu sprawach,
- ograniczenie płatności z tytułu opłat licencyjnych za patenty o ponad połowę.
Ponadto to doktor nauk technicznych (Slovenska Technicka Univerzita, Bratysława). Wykładowca w Politechnice Zielonogórskiej i Universidad Tecnologica de la Mixteca (Meksyk). Stypendysta NATO w University of Newcastle (UK)
Katowice, Al. Roździeńskiego 188
6 luty, 9:00 – 15:00