Przejdź do menu Przejdź do treści

W pierwszej kolejności zapoznaj się z Przewodnikiem uczestnictwa w projekcie oraz Regulaminem naboru do projektu.

WAŻNE – wszystkie poniżej opisane czynności może dokonać wyłącznie osoba zainteresowana udziałem w projekcie, nie istnieje możliwość udzielenia pełnomocnictwa.

  1. Aby zgłosić się do projektu w trakcie trwania naboru (zobacz poniżej „Harmonogram”) należy wypełnić w wersji elektronicznej fiszkę zgłoszeniową i zamienić na plik w formacie PDF, a następnie podpisać elektronicznie (kwalifikowany podpis elektroniczny, podpis zaufany lub podpis osobisty). Zapoznaj się z instrukcją podpisania fiszki.
  2. Fiszkę zgłoszeniową należy przesłać do operatora w terminie trwania naboru ze swojej skrzynki mailowej na adres e-mail operatora fiszki10.17@fgsa.pl.
  3. Od momentu opublikowania na stronie operatora podstawowej listy rankingowej w danej rundzie naboru, osoby których fiszki mieszczą się w kwocie alokacji muszą w ciągu 7 dni roboczych złożyć do operatora dokumenty zgłoszeniowe (1 egz.).
  4. Za kompletną dokumentację zgłoszeniową uznaje się Formularz zgłoszeniowy do projektu wraz z następującymi załącznikami:
  • zaświadczenie potwierdzające stałe zamieszkanie na obszarze realizacji projektu (min. 3 miesiące przed przystąpieniem do projektu) – zaświadczenie o miejscu zameldowania, lub zaświadczenie wydane przez właściwy dla adresu zamieszkania Urząd Skarbowy, że osoba zarejestrowana jest w urzędzie jako podatnik podatku dochodowego, lub inne zaświadczenie (np. kserokopia decyzji w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości, akt własności lub umowa najmu mieszkania, umowa na media (np. prąd, gaz, woda, telefon), w której są dane osoby zainteresowanej uczestnictwem w projekcie; zaświadczenie właściciela lub najemcy lokalu, w którym potwierdzi on stałe przebywanie osoby zainteresowanej uczestnictwem w projekcie w lokalu (w tym dokument potwierdzający, że osoba zaświadczająca jest jego właścicielem lub najemcą)
    lub zaświadczenie z zakładu pracy poświadczające pracę na obszarze realizacji projektu – pod uwagę brana jest miejscowość, w której znajduje się główna siedziba/oddział pracodawcy;
  • wydruk z ZUS PUE wskazujący czy osoba zainteresowana uczestnictwem w projekcie posiada status płatnika składek (nie dotyczy w przypadku podania NIP w formularzu zgłoszeniowym).

Dodatkowo, jeśli dotyczy (zgodnie z odpowiedziami zaznaczonymi w przesłanej fiszce zgłoszeniowej):

  • zaświadczenie z zakładu pracy poświadczające zatrudnienie w górnictwie lub branży około górniczej lub kopia świadectwa pracy potwierdzona za zgodność z oryginałem w przypadku osoby, która opuściła którąś z tych branż nie wcześniej niż 01.01.2021;
  • zaświadczenie z ZUS lub PUP o statusie osoby bezrobotnej;
  • kopia orzeczenia o niepełnosprawności potwierdzona za zgodność z oryginałem;
  • zaświadczenie z Ośrodka Pomocy Społecznej potwierdzające status osoby bezdomnej;
  • kopia dokumentu potwierdzającego najwyższe posiadane wykształcenie potwierdzona za zgodność z oryginałem;
  • oświadczenie o przynależności do mniejszości, w tym społeczności marginalizowanych.

Zaświadczenia uznaje się za ważne przez okres 30 dni od dnia ich wydania. Zaświadczenia muszą być ważne na dzień złożenia do operatora oraz na dzień przystąpienia do projektu (podpisania umowy uczestnictwa).

Dokumenty należy dostarczyć do operatora w wersji papierowej – osobiście, pocztą lub kurierem. Liczy się data wpływu dokumentów do operatora.

W przypadku pozytywnej weryfikacji dokumentacji zgłoszeniowej zawierana jest umowa uczestnictwa w projekcie.

Po podpisaniu umowy uczestnictwa uczestnik:

  1. ma maksymalnie 10 dni roboczych na skorzystanie z dodatkowego wsparcia doradcy zawodowego w zakresie analizy potrzeb rozwojowych z wykorzystaniem modelu Bilansu Kompetencji (jeśli wskazano tę opcję w zgłoszeniu) oraz dostarczenie do operatora deklaracji wyboru usług rozwojowych wraz z załączonymi kartami usług, w których będzie brał udział uczestnik, wygenerowanymi z Bazy Usług Rozwojowych;
  2. w przypadku rezygnacji ze wsparcia dodatkowego (zaznaczona opcja w zgłoszeniu) ma maksymalnie 5 dni roboczych na dostarczenie do operatora deklaracji wyboru usług rozwojowych wraz z załączonymi kartami usług, w których będzie brał udział uczestnik, wygenerowanymi z Bazy Usług Rozwojowych.

WAŻNE – Należy wybrać usługi, które prowadzą do nabycia zielonych kompetencji/kwalifikacji oraz rozpoczynają się najwcześniej w ciągu 28 dni roboczych, a najpóźniej 58 dni roboczych (szkolenia) lub 118 dni roboczych (studia podyplomowe) od momentu złożenia do operatora deklaracji wyboru usług rozwojowych wraz z kartami usług.

Pełna dokumentacja do projektu dostępna jest w zakładce Dokumenty.

Newsletter

 

Newsletter